пятница, 17 января 2025 г.

На допомогу студенту: курсова робота "Специфіка реалізації мотиву гріха та покаяння у романі Валерія Шевчука "На полі смиренному"

 

«…Від тих, кого ми любимо, нелегко відійти, любов — це боже відбиття у наших душах…» (В. Шевчук «На полі смиренному»)

🤷 Привіт! Представляємо нашу нову рубрику "Допомога студенту". Перейти на неї дуже просто: потрібно лише натиснути на відповідний ярлик у списку, розташованому на боковій панелі. У нас ви можете придбати курсові, магістерські, дипломні роботи, реферати гуманітарного спрямування. Раді вам допомогти. Наш девіз: якісно, унікально, бюджетно! 

Валерій Шевчук є однією з найяскравіших постатей в українській інтелектуально-філософській та психологічній прозі ХХ ст., чия самобутня творчість  виводить вітчизняну літературу на світовий рівень. Цей письменник належить до тих небагатьох наших сучасників, чия неосяжна багатогранна творча спадщина не легко піддається пізнанню і розумінню, а тим паче вичерпному дослідженню, опису й оціненню. 

Творчий доробок В. Шевчука презентує особливе заглиблення в історію української культури. У сфері його наукових зацікавлень вагоме місце посідає бароковий пласт вітчизняної літератури. Однією з головних методологічних засад праць письменника , зібраних у книзі "Муза Роксоланська", є пошук національної ідентичності українського літературного бароко. Суттєвого барокового впливу творчий метод письменника зазнав у результаті його активної дослідницької та перекладацької діяльності.
Органічно поєднавши в собі мислення письменника й історика, Валерій Шевчук запропонував у своїх художніх творах новітні  підходи щодо інтерпретації подій національної історії, підтвердженням чого є його численні дослідницькі та письменницькі розвідки. Суттєвою відмінністю історичних творів В. Шевчука від  творів його попередників часів пострадянської доби є те, що у його художніх текстах не ілюструється минуле, а здійснюється екстраполяція давніх подій, мотивів, образів на сучасність і залучення читача через таку художню інтерпретацію до певного життєвого досвіду як до власного. 
Одним із головних завдань рецепції давньоукраїнських пам’яток для В. Шевчука є попередження такого негативного явища, як історичне безпам’ятство (манкурство), а також неупереджена інтерпретація творчих особистостей, які входять у свідомість сучасного читача-інтелектуала. Письменник ставиться до будь-якої історичної епохи не як до первинного об’єкту художнього змалювання, а як до історичного тла, на якому розгортається історія духовного («внутрішнього») життя людини, історія її вагань і сумнівів, перемог і поразок, пошуків нею власного «я».
Роман-притча В. Ткачука "На полі смиренному" - єдиний у літературі ХІХ-ХХ ст. художній текст, в основу якого покладено Києво-Печерський патерик, одну з найважливіших пам’яток слов’янської агіографії. Перейнявши з прадавнього твору деякі мотиви, образи й художні прийоми, письменник у своєму романі зосередився на морально-етичній проблематиці й практичній філософії, поклавши за ідейну основу не християнський зміст, як у претексті, а загальнолюдські цінності.
Предметом дослідження курсової роботи є специфіка реалізації мотиву гріха та покаяння у романі Валерія Шевчука "На полі смиренному".
Матеріали можуть бути використані у якості теоретичного посібника для учнів і студентів, які вивчають українську літературу. Представлена інформація допоможе також вчителям української літератури у ході підготовки до уроків на дану тему у старших класах.
Курсова робота має чітку композиційну структуру і складається зі вступу, 2-х розділів, висновків, списку використаної літератури. Обсяг роботи - 59 сторінок, із них 53 сторінки основного тексту. Бібліографія складається з 83 позицій і подана на 6 сторінках.
Теги: валерій шевчук, історичний роман, на полі смиренному, манкурти

🙋Зацікавила курсова? З будь-якими питаннями щодо знайомства з роботою та її подальшого придбання підписуйтеся на блог, пишіть повідомлення або звертайтеся у коментарях👇  
 

2 комментария:

Мікаєль комментирует...

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, як з Вами можна зв'язатися?

Тамила Гресько комментирует...

Пишіть, будь ласка на пошту tamilagresko@gmail.com (вона є у профілі, або звертайтеся до нас у "формі для зв'язку" (на боковій панелі), і ми самі з Вами за кілька хвилин зв'яжемося. Гарного дня!
Та й ось же поруч кнопочка "надіслати повідомлення електронною поштою". Тисніть - і ми на зв'язку!